Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Acuzații adus unui profesor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Acuzații adus unui profesor

Buna ziua ,
Dacă un copil are lipsa de igienă si profesorul atenționează ca elevul cu citez " Te rog dute mai încolo ca mirosi urat " si copilul o ia ca pe o jignire si măsluiește vorbele profesorului spunând tutorelui că a jignit-o este sau nu caz de bullying ?
Buna ziua!
Eu consider ca a fost doar o observatie cu privire la lipsa de igiena a copilului.Tutorele ar trebui sa aiba grija ca copilul sa aiba o igiena corespunzatoare.