Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, am de dat un raspuns pana luni. Directorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, am de dat un raspuns pana luni. Directorul de la ...

Buna seara, am de dat un raspuns pana luni. Directorul de la firma la care lucrez mi-a cerut ca sa aleg intre doua variante: ori imi fac cererea de demisie incepand cu 1 februarie ori imi va incheia contractul de munca firma, tot cu 1 februarie. Eu nu vreau sa plec, am doar 4 luni de cand m-a relocat, insistand sa renunt la alt loc de munca din orasul unde locuiesc. A zis ca pot sa nici nu mai vin la lucru in perioada de preaviz, numai sa scape de mine. Va rog frumos sa ma sfatuiti cum e mai bine sa fac. Chiar pot sa nu mai fiu prezent la lucru in perioada de preaviz si sa fiu platit? As avea timp sa caut ceva. Multumesc!
Buna ziua! In ce localitate sunteti? Compania la care lucrez este interesata sa angajeze ingineri. Avem puncte de lucru langa Bucuresti si langa Brasov. Daca sunteti interesat va rog sa transmiteti un CV la adresa de mail mihaela.iovan@vitall.ro
mihaela.iovan, utilizator