Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O persoana proprietara de apartament la bloc,declara ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O persoana proprietara de apartament la bloc,declara la asociatia ...

O persoana proprietara de apartament la bloc,declara la asociatia de locatari ca nu locueste in apartament decit ocazional (pina in 15 zile pe luna) se incadreaza cu venit care ai da dreptul la subventie la caldura.Aceasta poate declara pe proprie raspundere ca are venit mic sa poata obtine subventia chiar daca nu locueste permanent in apartament?
Nu cred ca aici pe forum o sa aflati raspunsul cel mai corect/legal - cred ca asta doriti...
Poate ati observat ca un utilizator (administrator de condominii) a dat un raspuns, dupa parerea mea - foarte bun.
Asadar, dvs. sau persoana despre care faceti vorbire, trebuie sa va deplasati la DAS (directia de asistenta sociala) din primaria locala si pune aceasta intrebare la functionarii abilitati. Urmati sfatul acestora.
Succes!
Adam Grecu, utilizator