Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara! Locuieste intr-un complex din Militari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara! Locuieste intr-un complex din Militari Residence. ...

Buna seara!
Locuieste intr-un complex din Militari Residence. Aici apartamentele de la parter nu au balcon si au fost facute locuri de parcare. De la etajul 1 pana la 4 blocul iese in exterior, ceea ce inseamna ca la parter este o masina parcata sub balconul meu. Este legala aceasta parcare?
Multi dintre locatari am fost dati in judecata ca nu am mai platit aceasta parcare pe care noi o consideram ilegala.
Multumesc frumos.
Legea impune distanta minima de 5 m de constructie
au fost facute locuri de parcare.

Daca parcarea nu este executata semnalizata corespunzator de catre primarie ,este temeinic si legal ca fiind vorba despre ocuparea fara drept legal a domeniului public,utilizatorii locurilor de parcare sa fie sanctionati