avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Contract inchiriere fara adresa? Buna ziua! Ne-am ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Contract inchiriere fara adresa? Buna ziua! Ne-am mutat intr-un ...

Contract inchiriere fara adresa?

Buna ziua!
Ne-am mutat intr-un imobil de curand, proprietarul ne-a spus ca nu are nomenclatura stradala , prima data am facut contract pe o adresa , adresa care parea din zona in care se afla imobilul ,dar am descoperit ca numarul respectiv apartine altui imobil din apropiere, a venit cu alt contract si alta adresa care la prima cautare pe google este in apropiere si are sediu o firma acolo.

Ce este de facut? Prin ce acte putem lamurii situatia?
Mentionez ca am platit deja avansul si chiria pe luna in curs
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:07, 9 Februarie 2023
Buna ziua,
Aceasta este mai mult problema proprietarului decata a dvs., chiriaș.
Nu puteți rezolva dvs. problema lui.
Pentru clarificare situatie puteti desfasura demersuri la autoritati primarie,politie pentru a va informa corect despre adresa si ulterior contactati locatorul pentru incheiere documente de inchiriere
Voiam sa mutam si sediul firmei aici, asta este problema noastra in mod direct legat de adresa
Ultima modificare: Joi, 9 Februarie 2023
dan3s2020, utilizator
Ca sa mutati sediu de firma implica schimbarea destinatiei spatiului,procedura care necesita acordul proprietarului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este legala "garantia" la inchirierea unei locuinte? dar comisionul agentului imobiliar? irol irol Este legala \"garantia\" ceruta de proprietar (locator) la inchirierea unei locuinte? Dar comisionul agentului imobiliar? Nu inteleg de ce viitorul chirias ... (vezi toată discuția)
Proprietarul nu vrea să scadă din chirie, așa cum a promis, sumele plătite de chiriaș pentru facturi restante și reparații și îi cere să se mute. ce poate face chiriașul? AEM. AEM. Bună ziua! Se dă urmatoarea situație: Un apartament închiriat cu un contract pe o perioadă de 1 an ce începe în martie anul curent. Proprietarul ... (vezi toată discuția)
Inchiriere student strain - rezidenta + anaf (finante) - acte necesare darkvisio darkvisio Buna ziua, De curand un student strain a inchiriat apartamentul meu. El m-a rugat sa ii dau actele necesare pentru rezidenta (cele legate de spatiul de ... (vezi toată discuția)