Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Contract inchiriere fara adresa? Buna ziua! Ne-am ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Contract inchiriere fara adresa? Buna ziua! Ne-am mutat intr-un ...

Contract inchiriere fara adresa?

Buna ziua!
Ne-am mutat intr-un imobil de curand, proprietarul ne-a spus ca nu are nomenclatura stradala , prima data am facut contract pe o adresa , adresa care parea din zona in care se afla imobilul ,dar am descoperit ca numarul respectiv apartine altui imobil din apropiere, a venit cu alt contract si alta adresa care la prima cautare pe google este in apropiere si are sediu o firma acolo.

Ce este de facut? Prin ce acte putem lamurii situatia?
Mentionez ca am platit deja avansul si chiria pe luna in curs
Buna ziua,
Aceasta este mai mult problema proprietarului decata a dvs., chiriaș.
Nu puteți rezolva dvs. problema lui.
Pentru clarificare situatie puteti desfasura demersuri la autoritati primarie,politie pentru a va informa corect despre adresa si ulterior contactati locatorul pentru incheiere documente de inchiriere
Voiam sa mutam si sediul firmei aici, asta este problema noastra in mod direct legat de adresa
dan3s2020, utilizator
Ca sa mutati sediu de firma implica schimbarea destinatiei spatiului,procedura care necesita acordul proprietarului