avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recuperare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recuperare pensie alimentara

Buna seara ,
Daca am o hotarare definitiva pentru recuperarea pensiei alimentare neplatite de fostul sot, dupa investire, trebuie sa ma adresez unui executor, sau pot duce investirea hotararii la locul de munca unde este angajat?
Buna ziua, trebuie sa o puneti in executare silita prin intermediul unui executor.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita pensie; cercetare abandon meryliv meryliv Buna seara. In urma divortului in urma cu 3 ani am custodia unica asupra minorului , acum in varsta de 7 ani. In noiembrie 2010 fostul sot a deschis proces de ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara neplatita claudyta claudyta buna ziua .s-au facut trei ani de cand am divortat si fostul sot nu a platit pensia alimentara pt cei doi copii cara au rezultat din casatorie .l-am dat din ... (vezi toată discuția)
Neplata pensie alimentara ana.avasiicii ana.avasiicii Bună seara. Neplata pensiei alimentare stabilita prin HJ definitiva și irevocabila unde se declara, la politie sau la judecătoria de care aparțin? ... (vezi toată discuția)