avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala veniturile din OUG?

Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala veniturile din OUG? O sa tinem cont de venitul impozabil, adica venitul brut-CAS-CASS?
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 13 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: mirela.onciu , utilizator 14:01, 13 Februarie 2023
În acel registru veți trece venitul brut la inceput, la partea de venituri, apoi cheltuielile (daca e cazul) și spre final, detaliați contribuțiile.
Ultima modificare: Luni, 13 Februarie 2023
george-neagu, moderator
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sistem real - plata cas si cass se trece in registrul de incasari si plati? DianaGherea DianaGherea Sunt PFA in sistem real. Nu am angajati. Plata CAS SI CASS se trece in registrul de incasari si plati? Plata CAS este cheltuiala deductibila? Dar plata CASS ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa Ruuxi Ruuxi Buna ziua, as vrea sa imi infiintez PFA, insa inainte de pasi si acte as vrea sa stiu ce implica, de exemplu ca PFA cum imi iau concediu de odihna si daca ... (vezi toată discuția)
Pfa agent asigurari corneliao corneliao Anul trecut am fost colaborator la un broker de asigurare dar nu am avut incasari mari. anul acesta pt a continua sa fac asigurari trebuie sa fiu PFA? si daca ... (vezi toată discuția)