Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala veniturile din OUG?

Cum evidentiem in registrul de evidenta fiscala veniturile din OUG? O sa tinem cont de venitul impozabil, adica venitul brut-CAS-CASS?
Multumesc!
george-neagu, moderator
În acel registru veți trece venitul brut la inceput, la partea de venituri, apoi cheltuielile (daca e cazul) și spre final, detaliați contribuțiile.
george-neagu, moderator
Multumesc!