Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poate angajatorul prin actele normative interne sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poate angajatorul prin actele normative interne sa considere ...

Poate angajatorul prin actele normative interne sa considere ca facultatile de 3 ani (in cazul de fata, 180 credite, an absolvire 2022), fara master in completare, nu sunt studii superioare de lunga durata, atata timp cat legea nu mai distinge asa? Mentionez ca avem CCM in societate si conform reglementarilor interne, facultatea de 3 ani (absolvita in 2022), fara master in completare, ii da dreptul angajatorului sa nu ma incadreze in clasa de salarizare superioara.
E legal ca legea noastra, a partilor, sa distinga in contradictoriu cu legea generala 288?
Multumesc!
Absolvenții cu diplomă de învățământ superior de scurtă durată pot continua studiile pentru a obține licența în cadrul ciclului I - studii universitare de licență.

Prin urmare, SSD nu poate fi echivalat cu SLD prin niciun document intern.
Absolvenții cu diplomă de învățământ superior de scurtă durată pot continua studiile pentru a obține licența în cadrul ciclului I - studii universitare de licență.

Prin urmare, SSD nu poate fi echivalat cu SLD prin niciun document intern.
Mulțumesc frumos!