Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... As vrea sa știu în cât timp de la acordarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

As vrea sa știu în cât timp de la acordarea avizului de racordare ...

As vrea sa știu în cât timp de la acordarea avizului de racordare la reteaua electrica,DELGRID este obligat sa mi faca bransamentul?
Procedura de racordare la rețeaua electrica a consumatorilor casnici, este gratuita, dar poate fi și platita de catre solicitant, la alegerea lui,=vezi Ordin ANRE, nr. 17 / 2020.publicat în Monitorul Oficial,
Daca beneficiarul contractului intelege sa achite racordarea primeste banii inapoi in 5 ani.
Racordarea trebuie sa se faca in termen de 90 de zile de la momentul in care se obține autorizația de construcție,dar poate fi conditionata de catre executant de l;ipsa de infrastructura,vreme,sau alti factori independenti de vointa partilor