Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Dacă am suportat din fonduri proprii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Dacă am suportat din fonduri proprii racordarea ...

Bună ziua! Dacă am suportat din fonduri proprii racordarea și branșamentul la rețeaua de gaze naturale îmi pot recupera banii înapoi sau măcar o parte?
Conform legii ar trebui să-i recuperați integral. Nu veți primi toată suma bani gheață, vi se va scade din abonamentul de distribuție.
Bun bun... Dar care sunt pașii?

eugenoctavian1968 a scris:

Conform legii ar trebui să-i recuperați integral. Nu veți primi toată suma bani gheață, vi se va scade din abonamentul de distribuție.

Conform ordinului 18 ANRE la gaze se restituie contravaloare unui bransament mediu. l a fel si la electricitate. În ATR trebuia sa va scrie asta.
Nu exista sa va recuperați banii integral. Doar la apa branșamentul ar trebuii sa fie complet gratuit iar la gaze si electricitate parțial gratuit conform ordinelor 18 gaze respectiv electricitate.