avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pentru demolarea unui gard vechi construit din plasa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pentru demolarea unui gard vechi construit din plasa de sârma ...

pentru demolarea unui gard vechi construit din plasa de sirma si stilpi din beton fara fundatie si construirea unui gard nou cu fundatie de 10 cm de la pamint cu stilpi din teava si tabla inte , e nevoie de autorizatie de constructie
mentionez gardul este situat in spatele casei cu o lungime de 40ml
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:48, 20 Februarie 2023
Ascultați un sfat! Mergeți la primărie și să vă spună ei, exact, dacă trebuie autorizație.
Daca executati constructie cu alt aspect si din alte materiale este necesar sa obtineti autorizatie de construire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

gard si autorizari ioanandrei ioanandrei Va rog, 1. construirea unui gard format din stilpi din teava rotunda metalica si panouri de sirma , necesita autorizatie de constructie ?( stilpii vor fi ... (vezi toată discuția)
Gard despartitor intre proprietati 040779 040779 Buna. In anul 2004 am facut un gard despartitor intre mine si vecinul meu. Acest gard este facut pe proprietatea mea si vecinul a sesizat primaria in legatura ... (vezi toată discuția)
Buna , 1. deoarece nu se poate altfel vrea sa execut personal ... lost1989 lost1989 Buna , 1. Deoarece nu se poate altfel vrea sa execut personal gardul pe limita de propietate ( grantuire, mejda) care sa fie mejda/grantuirea intre 2 ... (vezi toată discuția)