Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asociatie de proprietari/Cine completeaza certificatul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asociatie de proprietari/Cine completeaza certificatul de validare a datoriei in cadrul asociatiei! Multumesc!

Cine completeaza in cadrul asociatiei certificatul de validare a datoriei in cf cu oug 166/2022? Multumesc!
Administratorii de bloc.

După ce au primit cardurile de energie, beneficiarii de sprijin care stau la bloc se vor adresa asociațiilor de proprietari pentru eliberarea certificatelor de validare a datoriei. Asociațiile de proprietari/locatari vor solicita beneficiarului de sprijin acordul privind prelucrarea datelor cu caracter personal.
[ link extern ]
E o parere sau este specificat in oug? Eu nu am gasit in mod expres aceasta mentiune. Cand spui “asociatie” te gandesti la reprezentantul legal. Da, daca spunea “administratie” atunci da, vorbeam despre administrator! In plus nu se solicita nicio semnatura a celui care completeaza pe acel certificat. O hartie completata nesemnata!
Deci asociatie devine operator de prelucrare a datelor cu caracter personal? Asa de simplu este? Nu trebuie anuntat pe undeva? Multumesc!
ceraselacera, utilizator
Eu, ca administrator le-am completat. Apoi le-am dat presedintelui sa le stampileze si sa le semneze. Le-a semnat in dreapta, jos, unde este putin spatiu.
Deja au intrat banii de la unii...
Beneficiarul a semnat si hartia aia cu GDPR.