Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, angajat la stat si care, in conformitate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, angajat la stat si care, in conformitate cu certificatul ...

Buna seara, angajat la stat si care, in conformitate cu certificatul de incadrare in grad de handicap, este incadrat in grad de handicap grav cu asistent personal, in cazul acesta este scutit de la plata impozitului pe salariu?multumesc.
Da, este scutit de plata impozitului pe venit.