Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchidere PFA - Locatie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchidere PFA - Locatie

Salutare, locuiesc in Bucuresti si am un PFA facut in jud. Bacau. Vreau sa inchid PFA-ul. Pot sa il inchid direct in Bucuresti si sa ma scutesc de un drum sau trebuie sa merg in Bacau?
Poti sa transmiti documentele electronic - dar iti trebuie semnatura electronica pentru asta.

La transmiterea prin mijloace electronice, documentele necesare înregistrării se depun, potrivit legii, în format electronic, semnate cu semnătură electronică calificată, sau, după caz, în copie certificată de parte prin semnătură electronică calificată. (art. 84 din Legea nr. 265/2022).