Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, sunt beneficiara unor titluri ANRP cf LEGEA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, sunt beneficiara unor titluri ANRP cf LEGEA 290/2004,cu ...

Buna ziua, sunt beneficiara unor titluri ANRP cf LEGEA 290/2004,cu cota de 1/3,conform documentelor din dosarul depus la ANRP, insa aceasta cota nu este trecuta pe titlurile de plata, sunt trecuti doar mostenitorii de drept, dar fara cotele aferente. Am incasat titlurile de plata de la CEC BANK, pana acum doi ani, pe baza procurilor tuturor mostenitorilor trecuti in titluri( aceasta este cerinta CEC BANK).
Acum doi ani, a decedat un beneficiar din titlu, si fiica lui nu doreste sa faca succesiunea, prin urmare suntem blocati, eu si ceilalti mostenitori ,de a incasa titlurile.
Am primit intre timp, inca 3 titluri de plata de la ANRP, si nu putem obtine banii de la CEC BANK, intrucat ne lipseste procura de la persoana mostenitoare a decedatului.
Intrebare: Cum as putea sa incasez de la CEC BANK, strict suma conform cotei mele de 1/3, daca aceasta cota nu este specificata in titlurile de plata emise?
Vero42, utilizator