Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutite impozit vanzare imobil persoana cu handicap ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutite impozit vanzare imobil persoana cu handicap accentuat

Buna ziua,

Sunt o persoana cu handicap accentuat si vreau sa vand un apartament pe care il am impreuna cu sotia mea. Vreau sa stiu daca sunt scutit de la plata impozitului de 1% conform ART. 60 lit. E daca apartamentul nu este detinut in totalitate de mine.
Ce cota din apartament detineti?

ynocentta a scris:

Ce cota din apartament detineti?

50%