Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se pot reține două sancțiuni de 10 % în același ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se pot reține două sancțiuni de 10 % în același lună? se ...

se pot reține două sancțiuni de 10 % în aceeași lună unui salariat?
se poate reține 10 % dacă salariatul a refuzat să semneze comunicarea deciziei de Sancționare? am trimis prin poștă, dar nu l-au găsit acasă
sexu, utilizator
da
Eu as propune sa o mai trimiteti inca o data .
am emis deja sancțiunea, i s-a reținut salariatului banii ce poate face?

Cornel Vasile a scris:

Eu as propune sa o mai trimiteti inca o data .

Sa o conteste in instanta ... aveti acoperire ca ati incercat sa-i comunicati decizia.
am trimis prin poștă și a venit înapoi plicul ,am încercat ,asta e ,ce puteam face ?

nu poate contesta ,din moment ce nu are Decizia
Manuela Rășină, administrator