avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se pot reține două sancțiuni de 10 % în același ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se pot reține două sancțiuni de 10 % în același lună? se ...

se pot reține două sancțiuni de 10 % în aceeași lună unui salariat?
se poate reține 10 % dacă salariatul a refuzat să semneze comunicarea deciziei de Sancționare? am trimis prin poștă, dar nu l-au găsit acasă
Ultima modificare: Luni, 13 Martie 2023
sexu, utilizator
Cel mai recent răspuns: sexu , utilizator 08:35, 22 Martie 2023
da
Eu as propune sa o mai trimiteti inca o data .
am emis deja sancțiunea, i s-a reținut salariatului banii ce poate face?

Cornel Vasile a scris:

Eu as propune sa o mai trimiteti inca o data .

Sa o conteste in instanta ... aveti acoperire ca ati incercat sa-i comunicati decizia.
am trimis prin poștă și a venit înapoi plicul ,am încercat ,asta e ,ce puteam face ?

nu poate contesta ,din moment ce nu are Decizia
Ultima modificare: Miercuri, 22 Martie 2023
Manuela Rășină, administrator

Alte discuții în legătură

Sanctiune disciplinara cristian niculae cristian niculae Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa aflu daca o sanctiune disciplinara esta perfect valabila in cazul in care a fost aplicata inainte de a primi decizia prin ... (vezi toată discuția)
Recuperare salariu mark_35 mark_35 Buna ziua, Lucrez ca agent vanzari si nu mi-am primit salariul din luna martie, de fiecare data cand deschid discutia , angajatorul motiveaza problemele ... (vezi toată discuția)
Sanctiune "avertisment" crmnradu crmnradu Dupa 30 de ani de activitate, primesc o sanctiune cu...\"Avertisment\". Am refuzat sa o semnez de luare la cunostinta, s-a decis sa-mi fie trimisa prin posta. ... (vezi toată discuția)