avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara O întrebare am și eu către dv și o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara O întrebare am și eu către dv și o lămurire ...

Bună seara
O întrebare am și eu către dv și o lămurire
Am un teren de 2700mp
Accesul la teren se face din strada principala pe un drum de 3 metri lățime și lungime de 100 de metri
Deci ca să ajungi undei deschiderea mare este nevoi sa mergi pe acest drum de 3m lățime cu 100m lungime este drumul nostru nui drum de servitute
Acu nelămurire și întrebarea por construi ceva pe acel sau nu


Multumesc
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 21:20, 13 Martie 2023
cereti de la primarie certificat de urbanism si veti afla raspunsul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drum de servitute liliana2022 liliana2022 doresc sa ma ajutati cu urmatoarea problema: suntem cativa proprietari care am cumparat unul in spatele celuilalt lasand un drum de servitude de 4m in ... (vezi toată discuția)
Deschidere teren cerul cerul Vreau sa cumpar un teren. De la strada principala, asfaltata, se ajunge la teren pe un drum de acces pe care actualul proprietar il va face prin curtea lui cu ... (vezi toată discuția)
Limite constructie casa laurentiuu laurentiuu Un teren intravilan in oras are deschiderea la strada de 17 m(latime) si lungimea (adâncimea) de 100m. Daca se doreste cumpararea a doar 500-600 mp dar la ... (vezi toată discuția)