Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajata gravida revenire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajata gravida revenire

Buna ziua,

Copilul unei angajate face 2 ani in 10 iulie. Ea va trebui sa revina la munca pana la data de 10 iulie sau inainte cu 2 luni de aceasta data? in aceste 2 luni daca ramane cu contractul suspendat ea nu va mai primi indemnizatie si nici stimulet?
Multumesc
Tatal copilului indeplineste conditiile de a beneficia de indemnizatia CCC?
Da dar nu doreste sa intre in lunile tatalui
Atunci va trebui sa revina ininate cu o luna/2 luni... sa intrebe exact la AJPIS daca revine cu o luna/2 luni.