Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stabilire salariu cenzor . Buna ziua ! Salariul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stabilire salariu cenzor . Buna ziua ! Salariul cenzoruluii unei ...

Stabilire salariu cenzor .
Buna ziua ! Salariul cenzoruluii unei firme din subordinea Consiliului Local este de 20 % din salariul administratorului . Daca se modifica salariul administratorului, salariul cenzorului se modifica automat prin decizie a administratorului sau este nevoie de Hotarare de Consiliu Local ?
Multumes mult !
Nu cred ca este nevoie de hotararea CL, daca este stabilit 20% din salariul administratorului