Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Eu locuiesc la aceeași adresa cu mama ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Eu locuiesc la aceeași adresa cu mama și as dori ...

Bună seara. Eu locuiesc la aceiași adresa cu mama și as dori să fac actele pentru moștenire (vânzare-cumpărare),dar mama nu prea se poate deplasa la notar. Întrebarea mea este: Dacă domnul notar la care fac actele se poate deplasa la domiciliu pentru semnarea contractului de vânzare cumpărare. Va mulțumesc.
Buna seara,
In proportie de 90% DA!
De obicei notarii vin la domiciliul persoanelor netransportabile dar percep o anumita taxa.