avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Flotan sau luat in spatiu? Care este diferenta si daca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Flotan sau luat in spatiu? Care este diferenta si daca poate ...

Flotan sau luat in spatiu?
Care este diferenta si daca poate creea probleme proprietarului?
Cel mai recent răspuns: diadora.74.sb , utilizator 18:21, 24 Martie 2023
Ce intelegeti dvs. prin luarea in spatiu ? Nu exista viza de luare in spatiu.
Viza de flotant se acorda pentru o persoana care locuieste la domiciliul altui proprietar, cu sau fara contract de inchiriere.
[ link extern ] .
Ultima modificare: Vineri, 24 Martie 2023
latka, moderator
Poate nu m-am exprimat corect, de exemplu o persoana poate avea adresa de domiciliu permaneneta, sau doar temporara (1 an)? cu ce este diferit legislativ?
Cititi articolul urmator:
[ link extern ] /
Nu stiu la ce probleme va referiti. Daca e la bloc, persoana respectiva trebuie declarata la asociatie.
Ultima modificare: Vineri, 24 Martie 2023
latka, moderator
Multumesc, mi-am clarificat intrebarea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viza de flotant ContSters94625 ContSters94625 stiti cumva ce acte am nevoie pentru viza de flotant in Bucuresti? este necesara prezenta proprietarului la sectia de politie sau pot sa duc contractul de ... (vezi toată discuția)
Diferenta intre flotant si primire in spatiu carmaw carmaw buna ziua, Mama mea( acum prea batrina ) are in prop o garsoniera pe care o inchiriaza de 5 ani la un cuplu=avem contract de inchiriere inregistrat dar nu au ... (vezi toată discuția)
Domiciliu stabil vs flotant djpitagora djpitagora Chiriasul meu, cu care am incheiat un contract de inchiriere legal, pe termen de 1 an, mi-a solicitat sa-i acord domiciliu permanent, in loc de resedinta ... (vezi toată discuția)