Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Flotan sau luat in spatiu? Care este diferenta si daca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Flotan sau luat in spatiu? Care este diferenta si daca poate ...

Flotan sau luat in spatiu?
Care este diferenta si daca poate creea probleme proprietarului?
Ce intelegeti dvs. prin luarea in spatiu ? Nu exista viza de luare in spatiu.
Viza de flotant se acorda pentru o persoana care locuieste la domiciliul altui proprietar, cu sau fara contract de inchiriere.
[ link extern ] .
latka, moderator
Poate nu m-am exprimat corect, de exemplu o persoana poate avea adresa de domiciliu permaneneta, sau doar temporara (1 an)? cu ce este diferit legislativ?
Cititi articolul urmator:
[ link extern ] /
Nu stiu la ce probleme va referiti. Daca e la bloc, persoana respectiva trebuie declarata la asociatie.
latka, moderator
Multumesc, mi-am clarificat intrebarea