Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani de cand ...

Buna ziua,

La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani de cand lucrez la acelasi angajator, angajator la care se plateste 10% spor de fidelitate, dupa 15 ani.
Am fost anuntata de la RU ca nu voi primi acel spor pt ca am fost in CIC in perioada 2018-2020
Avand in vedere faptul ca cic este considerat vechime in munca , incepand cu anul 2012, chiar nu am dreptul la acel spor?
Multumesc!
Ne puteti posta clauza de acordare ? .. sa vedem cum este formulata.