avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani de cand ...

Buna ziua,

La data de 01.04.2023 se vor implini 15 ani de cand lucrez la acelasi angajator, angajator la care se plateste 10% spor de fidelitate, dupa 15 ani.
Am fost anuntata de la RU ca nu voi primi acel spor pt ca am fost in CIC in perioada 2018-2020
Avand in vedere faptul ca cic este considerat vechime in munca , incepand cu anul 2012, chiar nu am dreptul la acel spor?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:17, 24 Martie 2023
Ne puteti posta clauza de acordare ? .. sa vedem cum este formulata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil si sporul de fidelitate lucyblue lucyblue Buna ziua, Sunt angajata a unei institutii publice din ianuarie 2003. In ianuarie 2013 se implinesc 10 ani de vechime neintrerupta in aceasta institutie si as ... (vezi toată discuția)
Sporul de fidelitate/stabilitate in invatamant davidmihai davidmihai Buna seara! Lucrez in invatamant din anul 1999. Pana la nasterea copilului nu am avut nici o intrerupere in inv. In anul scolar 2006-2007 am avut contract ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , am 13 ani vechime ,sunt bugetara dar recent am constatat ... Liflor Liflor Buna ziua , am 13 ani vechime ,sunt bugetara dar recent am constatat ca sunt platita inca la gradatia 2 ca spor de vechime desi de 2 ani jumate( de prin 2020) ... (vezi toată discuția)