Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Angajatorul a conditionat incheierea unui contract ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Angajatorul a conditionat incheierea unui contract doar daca ...

Angajatorul a conditionat incheierea unui contract doar daca ne facem SRL.Apoi a renuntat la viitoarea colaborare. Dosarul a fost depus la ORC dar nu am ridicat actele inca si nu am facut cont la banca si nu am depus capitalul social. Ce se intampla in acest caz daca nu vrem sa mai continuam in aceasta formula cu SRL-ul? Avem taxe, impozite la Anaf? Putem tine in inactivitate SRL-ul sau mai bine depunem actele si il radiem
Daca nu ati depus toate actele infiintarii . atunci vi se va respinge dosarul de infiintare.
Firma a fost infiintata. Deocamdata actele nici nu le-am ridicat de la Registrul Comertului. Nu am nici cont bancar si nici nu am depus banii in cont conform actului constitutiv.

Cornel Vasile a scris:

Daca nu ati depus toate actele infiintarii . atunci vi se va respinge dosarul de infiintare.

Atunci depuneti actele pentru radiere sau incercati sa o dati cuiva