Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Un părinte poate să fie coasigurat in sistemul de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Un părinte poate să fie coasigurat in sistemul de asigurări ...

Un părinte poate să fie coasigurat in sistemul de asigurări de sănătate pentru copilul său?
Multumesc
Un părinte fara venituri poate să fie coasigurat al copiilor in sistemul de asigurări de sănătate.
Vă rog să scuzați dar eu nu am pus bine întrebarea, copilul poate beneficia de calitatea de coasigurat din partea părintelui ( adică copilul nu are venituri iar părintele este pensionar) ?
Copilul nu poate avea calitatea de coasigurat al părintelui .