Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inselaciune !! In urma cu 1 luna am hotarat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inselaciune !! In urma cu 1 luna am hotarat ...

Buna ziua ! Sunt din judetul Iasi si in urma cu 1 luna am hotarat sa fac un curs de masaj! Pe pagina scolii de masaj era specificat ca , diploma va fi recunoscuta de Ministerul muncii si a educatiei ! Am semnat un contract in care nu sa scris suma platita, nu am primit chitanta si nici nu l am citit ! ! Dupa terimnarea cursului nu a venit nimeni de la minister ! Iar diploma era doar de participare ! Apoi am aflat citind contractul ca diploma nu poate fi folosita sa practic masaj si nici sa ma angajez ! Am contactat tranierul si el sustine ca diplomele sunt recunoscute .. Dar nu am nici o stapila nimic .. ! Se poate numi asta inselaciune ? Pot face sesizare ? Se poate rezolva ceva ? astept raspunsuri concrete , multumesc ! Mentionez ca am dovezi !!
Dianamaria20, utilizator
Ati mai deschis un topic sub alt nume de utilizator
www.avocatnet.ro/forum/discu...