Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață ...

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.
olga2011, utilizator

olga2011 a scris:

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.

olga2011 a scris:

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.

Considerați că e cineva dator să vă răspundă?
De ce repetați întrebarea la diferite intervale de timp?

Aveți cam mulți "frați" cărora le dați dvs. sfaturi din răspunsurile noastre de pe aici.

Și nu păreți nici vreun tânăr coleg care "întreabă pentru un prieten", că atunci m-aș preface că nu v-am ghicit și v-aș răspunde. Dar aveți un stil de clasa a 4-a (și nu aceea de la drept).
romascanu, moderator