avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață ...

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.
Ultima modificare: Joi, 30 Martie 2023
olga2011, utilizator
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 06:33, 31 Martie 2023


olga2011 a scris:

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.



olga2011 a scris:

Fratele meu a decedat în 2013,a avut un fiu care este în viață dar care n a făcut succesiunea după tatăl lui și nici acceptare in termen.Acuma ceilalți frați (3) vrem sa deschidem succes.dupa părinți.Intreb daca fiiul fratelui are vreun drept.Fratele are un teren cu titlu după parinti,cine îl moștenește?mulțumesc.

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Considerați că e cineva dator să vă răspundă?
De ce repetați întrebarea la diferite intervale de timp?

Aveți cam mulți "frați" cărora le dați dvs. sfaturi din răspunsurile noastre de pe aici.

Și nu păreți nici vreun tânăr coleg care "întreabă pentru un prieten", că atunci m-aș preface că nu v-am ghicit și v-aș răspunde. Dar aveți un stil de clasa a 4-a (și nu aceea de la drept).
Ultima modificare: Vineri, 31 Martie 2023
romascanu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire cota parti, probleme pynu pynu Buna ziua , ma confrunt cu urmatoarea situatie : Tatal meu mai are un copil cu o alta femeie pana sa se casatoareasca cu mama mea , cu alte cuvinte am un frate ... (vezi toată discuția)
Mostenire teren dobandit prin mostenire. iuliana57 iuliana57 Fratele meu a decedat acum doua luni. Nu are copii si eu sunt singura sora. Parintii nostri nu mai traiesc. Cumnata mea vrea sa facem succesiunea si pentru ... (vezi toată discuția)
Duplicat sau copie, titlu proprietate marian1268 marian1268 soacra mea, impreuna cu cei 3 frati au un teren. titlul de proprietate a fost ridicat de unul dintre frati. soacra mea a decedat, iar eu impreuna cu cumnatul ... (vezi toată discuția)