Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în localitate , ...

Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în localitate , iar în proces mi-a greșit numele , în loc de ,,u" apus ,,o" , se merita sa depun contestație?
E doar o eroare materiala, juridic vorbind, judecatorul nu va lua in seamaun astfel de argument.
Asoectul invocat de dv nu atrage anularea PV contraventie