avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în localitate , ...

Bună seara ! Am fost prins pe radar cu 157 în localitate , iar în proces mi-a greșit numele , în loc de ,,u" apus ,,o" , se merita sa depun contestație?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:18, 31 Martie 2023
E doar o eroare materiala, juridic vorbind, judecatorul nu va lua in seamaun astfel de argument.
Asoectul invocat de dv nu atrage anularea PV contraventie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda prin posta arvinte199ybs arvinte199ybs am primit o amenda de radar 94 in localitate si suma de 1450 lei deci vreau sa depun contestatie ca nu am fost oprit pv care lam primit nu e semnat de mine ... (vezi toată discuția)
Vă salut ! am fost amendat pentru 3 contravenții . 870 290 ... Elis1 Elis1 Vă salut ! Am fost amendat pentru 3 contravenții . 870 290 4000 lei , in procesul verbal suma este greșita . 5160 trebuie sa fie , politistul a scris ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de contraventie in care numele a fost mentionat gresit mihai0888 mihai0888 In dimineata aceasta am fost surprins de un aparat radar cu 64 km/h in localitate si am fost oprit am fost sanctionat cu 2 puncte amenda in cuantum de 140 lei ... (vezi toată discuția)