Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract de comodat pentru auto
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract de comodat pentru auto

Buna ziua, am o masina, credit auto, masina este pe numele meu, sunt proprietar, nu banca. As vrea sa o trec pe PFA, astfel incat sa deduc rata lunara + combustibil, etc. Inteleg ca prin contract de comodat nu pot deduce rata lunara. Ma puteti ajuta va rog cu o varianta? Multumesc!
george-neagu, moderator
Mergeti la banca si vedeti cum puteti prelua creditul pe firma