avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contract de comodat pentru auto
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contract de comodat pentru auto

Buna ziua, am o masina, credit auto, masina este pe numele meu, sunt proprietar, nu banca. As vrea sa o trec pe PFA, astfel incat sa deduc rata lunara + combustibil, etc. Inteleg ca prin contract de comodat nu pot deduce rata lunara. Ma puteti ajuta va rog cu o varianta? Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 5 Aprilie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:11, 5 Aprilie 2023
Mergeti la banca si vedeti cum puteti prelua creditul pe firma

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract comodat auto intre pf si pfa big_bughy big_bughy Buna ziua, am o masina, credit auto, masina este pe numele meu, sunt proprietar, nu banca. As vrea sa o pot trece pe PFA sa imi deduc cheltuielile. Am ... (vezi toată discuția)
Masina personala folosita in interes de munca pe pfa FlorinDP FlorinDP Buna ziua, Am contract de comodat pentru masina personala pe PFA. In prezent imi deduc 50% din combustibil ( nu fac foi de parcurs, etc). Doresc sa atasez la ... (vezi toată discuția)
Asigurare auto lastrovi lastrovi Buna ziua! Vreau sa cumpar o masina din alta tara. As vrea sa il trec proprietar pe fiul meu care este minor. Intrebarea si dilema pe care o am este ... (vezi toată discuția)