avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... existenta certificatului de handicap poate duce la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

existenta certificatului de handicap poate duce la incetarea ...

existenta certificatului de handicap poate duce la incetarea raportului de serviciu al unui ofiter ? am certificat de handicap nu de invaliditate
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:28, 7 Aprilie 2023
Numai medicul de specialitate se poate pronunta si acorda "apt de munca"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare raport de serviciu! valerica123 valerica123 Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: sotul meu este angajat in cadrul unui SRL ca servant pompier, de aproximativ 5 ani. Din februarie a.c. ... (vezi toată discuția)
Angajare persoane cu dizabilitati in politie Mihai Luca Mihai Luca Bună ziua, sunt o persoana cu certificat de handicap accentuat, am o problema la degetele de la maini, mai pronunțat la mana stanga. Am vrut sa imi depun ... (vezi toată discuția)
Pensionare pe caz de boala dupa 3 ani de vechime la persoanele cu handicap gyca gyca Buna seara am 24 de ani si sunt persoana cu handicap vizual gradul 1 permanent as vrea sa ma pensionez pe caz de boala nu mai pot lucra , am lucrat 1 an apoi ... (vezi toată discuția)