avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 417 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... buna seara, rog cunoscatorii in domeniu sa-mi ofere si ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

buna seara, rog cunoscatorii in domeniu sa-mi ofere si mie putina ...

buna seara, rog cunoscatorii in domeniu sa-mi ofere si mie putina lumina... daca tatal este viceprimar al unei comune fiil/fiica poate sa fie ofiter al starii cilvile la aceeasi primarie...?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 14:20, 18 Aprilie 2023
Da, cu condiția ca între cei doi să nu existe relații directe de subordonare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista conflict de interese daca la o primarie comunala sotia ... garleanu garleanu Exista conflict de interese daca la o primarie comunala sotia este primar si sotul contabil sef(sau sef compartiment financiar-contabil? (vezi toată discuția)
Despre delegarea sarcinilor si delegarea raspunderii sorin_80 sorin_80 Sunt nelamurit intr-o problema si anume daca exista o delimitare clara intre delegarea sarcinilor si delegarea responsabilitatii? - in principal in cadrul ... (vezi toată discuția)
o problema !conflict de interese sau incompatibilitate ? baza baza daca sunt viceprimar, iesit la pensie in 2012, din functia de secretar de primarie, pot sa fiu manager GAL (grup de actiune local), sa am birou de ... (vezi toată discuția)