Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara ! Am și eu o problema, cu o profesoara de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara ! Am și eu o problema, cu o profesoara de germana..am ...

Buna seara ! Am și eu o problema, cu o profesoara de germana..am încheiat cu dumneaei un contract de prestări servicii..pe o perioada de 4 luni, atat tine un modul..după prima luna, as vrea sa îl închei, ca nu mi-a plăcut cum a fost..Acum îmi spune ca sunt obligat sa plătesc modulul cu totul, deși eu nu o sa mai intru la curs..ce e de făcut ?
Totul depinde de clauzele contractuale sau de îndeplinirea obligațiilor de către părți. Este posibil să aveți în contract clauze care să vă ajute sau puteți rezilia acordul dacă cocontractantul nu-și îndeplinește corespunzător obligațiile.