Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... O familie are 3 copii in virsta de 8 ani, 3 ani si 1 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

O familie are 3 copii in virsta de 8 ani, 3 ani si 1 an. Presedinta asociatiei de locatari doreste sa treaca 5 persoane la calculul intretinerii. Pina la ce virsta sunt scutiti copii de la plata intretinerii? Ce lege reglementeaza aceasta situatie?pina la

pina la ce virsta sunt scutiti copii de la plata intretinerii ?
Mircea Cristian, utilizator
În actuala lege a asociaţiilor de proprietari nu există nicio prevedere legată de scutirea copiilor mici de la cheltuielile de întreţinere.

Proiect de Lege pentru completarea articolului 82 din Legea nr.196/2018 privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor
[ link extern ]
Vrea sa treaca 5 persoane ca atatea sunteti. Nu sunt scutiri pt copii.
Daca aveti totul contorizat, cheltuiala ce se imparte pe nr de persoane, nu e mare.
gi-jane2, moderator