Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca o proprietate intabulata este in devalmasie intre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca o proprietate intabulata este in devalmasie intre doi foști ...

Daca o proprietate intabulata este in devalmasie intre doi foști soți, se poate uzucapa daca nu se face partaj?
Nu
Nu este posibil..
NU !...uzucapiunea inseamna stapanirea unui teren , pe o anumita perioada de timp, PENTRU CARE NU EXISTA TITLU DE PROPRIETATE....Partajul inseamna "ruperea" proprietatii intre persoanele care AU titlu de proprietate.