Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de timbru - Dat in Debit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de timbru - Dat in Debit

Am avut un proces la Bucuresti, care s-a terminat in anul 2008, la ICCJ. Fiind pensionar cu pensie f mica, am solicitat in instanta scutire sau amanare de la plata taxei de timbru judiciar. Instanta de la Curtea de Apel Bucuresti mi-a admis cererea, in sensul de amanare de la plata taxei.
La terminarea procesului, instanta suprema m-a dat in debit pe un termen de 3 ani cu suma reprezentand taxa de timbru.
Eu sunt din Bacau, m-am interesat anul trecut dar si anul acesta la Directia Fiscala Bacau - acolo unde platesc impozitele pentru locuinta - daca mai am vreo suma de platit si mi s-a spus ca NU. Eu vreau sa fiu corect si sa-mi platesc datoria, dar nu stiu unde si cum. Nici cei de la Directia Fiscala nu m-au putut ajuta. Multumesc.
Aveti rabdare.Nu rateaza cei de la fisc sa va ia banii.Dvs. pastrati banii , pt ca au ei grija sa va dea in debit.