avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Solutia pe scurt: Admite în parte cererea. Obligă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Solutia pe scurt: Admite în parte cererea. Obligă pârâta ...

Solutia pe scurt: Admite în parte cererea. Obligă pârâta către reclamant la plata sporului de 150% pentru un număr de 190 de ore lucrate în timpul repausului săptămânal, a sporului de 100% pentru un număr de 60 de ore lucrate în zile de sărbători legale, în perioada 1 ianuarie 2021-2 iunie 2022. Respinge pentru rest acţiunea ca neîntemeiată. Compensează cheltuielile de judecată efectuate de părţi. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a VIII-a. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi 14.12.2022.
Document: Hotarâre 7755/2022 14.12.2022
Am făcut apel și nici pana în ziua de azi nu avem nici un răspuns știți cam cât durează?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:53, 24 Aprilie 2023
Despre înaintarea dosarului se fac mențiuni în sistemul informatic. .. ati verificat pe portalul instantelor ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul zi lucrata sarbatoare legala ELENA2009 ELENA2009 buna ziua, am nevoie de o parere la urmatoarea speta: -un angajat are un salariu de 1000 net luna -in luna mai sunt 21 zile lucratoare deci salariul e 1000 ... (vezi toată discuția)
Plata repausului saptamanal pentru lucrul in ture gigione01 gigione01 Am lucrat aproximativ 20 de luni in ture 12 cu 24 liber. Niciodata nu am avut 48 de ore repaus saptamanal si am lucrat in toate zilele de sarbatori legale in ... (vezi toată discuția)
Ore efectuate sambata sau duminica peste norma cris2279 cris2279 Va rog sa ma lamuriti cu orele efectuate sambata si/au duminica peste norma: se platesc ca ore suplimentare+in acelasi se tine cont ca sunt ore efectuate in ... (vezi toată discuția)