Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, va rog un angajat care a fost in concediu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, va rog un angajat care a fost in concediu medical, 350 ...

Buna, va rog un angajat care a fost in concediu medical, 350 zile, isi depune la institutie Decizie medicala asupra capacitatii de munca emisa in data de 19.04.2023( incadrata in gradul II de invaliditate) cu termen de revizuire in data de 02.04.2025.
In cazul acesta angajatul depune la institutie o cerere cu decizia anterior mentionata de incetarer cim conform prevederilor art.56 alin.1 lit.C din Codul muncii. Vamultumesc.
In baza art.56 alin.1 lit.c C.mun., c.i.m. inceteaza de drept la data comunicarii deciziei medicale.