avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca suspendat art. 52 lit. b Codul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca suspendat art. 52 lit. b Codul muncii. Buna ...

Contract de munca suspendat art. 52 lit. b Codul muncii.

Buna ziua, In cazul unui CIM suspendat in baza art 52 lit. b CM, un executor trimite infiintare poprire, insa la data primirii exista raport juridic, insam CIM ul este suspendat, am obligatia de a infiinta poprire chiar daca nu datorez sume de bani? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:50, 25 Aprilie 2023
Poprirea este deja infiintata , dvs anuntati executorul ca are c.i.m. suspendata pana la data de ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se comunica o decizie de concediere anonim2009 anonim2009 buna ziua exista niste pasi obligatorii de urmat de catre angajator in ceea ce priveste comunicarea decizie de concediere? ce se intelege prin posta? se ... (vezi toată discuția)
Detasare angajat Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua, am un angajat care trebuie sa il detasez la alta firma.Intrebarea mea este cum va aparea acesta pe statul de plata si pontajul meu?cu 0 zile ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Doris12 Doris12 Buna ziua si va multumesc anticipat pentru asistenta juridica acordata online. Problema mea este urmatoarea:am divortat in urma cu 3 ani iar fostul sot a ... (vezi toată discuția)