Forum Discuţii juridice Executare silită Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap ...
Discuție deschisă în Executare silită

Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap de executarea ...

Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap de executarea silita?
Cel mai bine intrebati un avocat inainte de a ajunge la executare silita.
De ce un avocat si nu un executor???

Ionut.ion a scris:

Cel mai bine intrebati un avocat inainte de a ajunge la executare silita.

KLM4, utilizator
sa intrebati un executor cum scapati de executarea silita ?
Platind datoria, altfel nu scapati.
Daca aveti motive de contestatie si sunteti in termen, puteti contesta executarea in instanta.
Asta stiam. Ma intereseaza ce ar spune un executor, nu un avocat.

gi-jane2 a scris:

sa intrebati un executor cum scapati de executarea silita ?
Platind datoria, altfel nu scapati.
Daca aveti motive de contestatie si sunteti in termen, puteti contesta executarea in instanta.

Executorii nu dau consultanta juridica și în nici un caz nu va vor oferi astfel de informații din n motive..Situatia se rezolva la un avocat cu experienta în astfel de spete oricum nu sunt multe variante.Un notar de exemplu are cunoștințe doar teoretice de procedura civila,un judecător vede.o speta din punct de vedere strict legal soluțiile le găsește avocatul,avocatul nu știe decât vag despre procedurile notariale etc.