avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap ...
Discuție deschisă în Executare silită

Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap de executarea ...

Daca platesc un executor imi poate spune cum sa scap de executarea silita?
Cel mai recent răspuns: KLM4 , utilizator 13:14, 28 Aprilie 2023
Cel mai bine intrebati un avocat inainte de a ajunge la executare silita.
De ce un avocat si nu un executor???

Ionut.ion a scris:

Cel mai bine intrebati un avocat inainte de a ajunge la executare silita.

Ultima modificare: Joi, 27 Aprilie 2023
KLM4, utilizator
sa intrebati un executor cum scapati de executarea silita ?
Platind datoria, altfel nu scapati.
Daca aveti motive de contestatie si sunteti in termen, puteti contesta executarea in instanta.
Asta stiam. Ma intereseaza ce ar spune un executor, nu un avocat.

gi-jane2 a scris:

sa intrebati un executor cum scapati de executarea silita ?
Platind datoria, altfel nu scapati.
Daca aveti motive de contestatie si sunteti in termen, puteti contesta executarea in instanta.

Executorii nu dau consultanta juridica și în nici un caz nu va vor oferi astfel de informații din n motive..Situatia se rezolva la un avocat cu experienta în astfel de spete oricum nu sunt multe variante.Un notar de exemplu are cunoștințe doar teoretice de procedura civila,un judecător vede.o speta din punct de vedere strict legal soluțiile le găsește avocatul,avocatul nu știe decât vag despre procedurile notariale etc.

Alte discuții în legătură

Am scapat cristianovici cristianovici am fost cercetat pentru furt calificat..2 persoane..noapte.. prejudiciu 8 mii de euro ..eu avocat el medic..am scapat cu amenda de 10 milioane plus 30 de mi ... (vezi toată discuția)
Bunurile mostenite se confisca de catre banca la executarea silita? ContSters277537 ContSters277537 In cazul unei executari silite, daca am mostenit o casa care intra pe numele meu, banca imi ia si acea casa chiar daca eu am garantat cu imobilul cumparat? De ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am si eu o intrebare referitoare la executarea silita ... SMarius2016 SMarius2016 Buna ziua, Am si eu o intrebare referitoare la executarea silita si sper ca cineva cu competente in domeniu sa-mi poata raspunde. Problema mea este ... (vezi toată discuția)