Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Dacă in cadrul unui proces de partaj ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Dacă in cadrul unui proces de partaj succesoral ...

Bună ziua. Dacă in cadrul unui proces de partaj succesoral in care o matusa m-a dat in judecata,la un termen am raspuns la niste intrebari cind am fost audiat de judecator,iar din lipsa unui document judecatorul a repus pe rol dosarul, pot sa imi schimb declaratia dat in fata judecatorului. Multumesc
Fiți mai explicit. În ce context ati răspuns întrebărilor judecătorului? Ați fost la interogatoriu sau ați răspuns pur și simplu judecatorul încercând sa va afle poziția procesuală? Cum adică s-a redus cauza pe rol? A rămas in pronunțare? De regula, rămâne în pronunțare pentru încheierea de admitere în principiu în cazul partajului. Indiferent despre ce e vorba, aveți nevoie de un avocat, care va poate lamuri ce susțineți puteți retrage, ce nu (interogatoriul nu se poate retrage), sa analizeze stadiul procesual și sa va reprezinte pentru ca este clar ca este nevoie.