Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica 2023
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica 2023

Am depus declaratia unica pentru venituri din dividende an 2022, pentru plata CASS . Acum as dori sa fac si estimare pentru 2023 pentru a fi asigurata la sanatate. Ar trebui sa fac rectificativa, daca deja am depus DU? sau fac alta in care bifez doar la estimat?
Faceți rectificativa în care treceți ceea ce ați făcut în prima depusa pentru închiderea anului 2022 iar pentru a va inregistra ca asigurata la sănătate în 2023 bifați direct la secțiunea de contribuție la sănătate ca optați sa plătiți cass pentru 6 luni și sa fiți asigurata un an întreg. Nu cu estimat.
george-neagu, moderator