Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara! In imobilul unde locuiesc, este un vecin ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara! In imobilul unde locuiesc, este un vecin cu handicap ...

Buna seara! In imobilul unde locuiesc, este un vecin cu handicap psihic și inunda deseori vecinii. Mama sa care-l îngrijea a decedat de curand și acum nu mai are niciun ajutor. Tatăl său, nu răspunde la telefon iar fratele său nu locuiește în țară. Că sa oprim inundația am oprit apa rece și nu vad o rezolvare a acestei probleme. Poliția a rezolvat doar de moment problema dar aceasta se repeta tot timpul. Spuneti-mi ce mă sfătuiți, Carei instituții să mă adresez? Vă mulțumesc anticipat!
Asociatia de proprietari prin reprezentant legal sa sesiseze oficial autoritatile in drept serviciul de specialitate din primarie sau departamentul specializat din cadrul autoritatii pentru protectia copilului care detin departament specializat pentru ingrijire/asistenta persoane in etate sau suferinde si care detin autoritatea sa dispuna comisie sociala care sa verifice situatia si eventual sa dispuna institutionalizarea persoanei in cauza
Am trimis adresa la Primărie, au venit, au făcut o constatare și un proces verbal după care totul s-a încheiat. Vecinul cu handicap este in continuare singur iar vecinii inundați.

ynocentta a scris:

Asociatia de proprietari prin reprezentant legal sa sesiseze oficial autoritatile in drept serviciul de specialitate din primarie sau departamentul specializat din cadrul autoritatii pentru protectia copilului care detin departament specializat pentru ingrijire/asistenta persoane in etate sau suferinde si care detin autoritatea sa dispuna comisie sociala care sa verifice situatia si eventual sa dispuna institutionalizarea persoanei in cauza