Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie concediu medical angajat nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie concediu medical angajat nou

Buna ziua,

Inca cazul in care un angajat nou (de 1 luna) prezinta un concediu medical, baza de calcul a indemnizatiei se calculeaza in baza adeverintei cu stagiul de cotizare pe care o prezinta de la celalalt angajator?
Va multumesc!
Perdy33, utilizator
Concedii medicale, noi modificări
[ link extern ] /
Mentionez ca angajatul are functia de baza in cadrul companiei si a facut dovada stagiului de cotizare prin adeverinta de angajatorul anterior. Se i-a in considerare acea adeverinta date fiind noile modificari? Daca da indemnizatia este formata din media veniturilor din acea adeverinta?
Buna dimineata,

Ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog mult? mi-ar fi de mare ajutor un raspuns! multumesc!