Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscrierea la masa credala insolventa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscrierea la masa credala insolventa

Va rog sa ma lamuriti daca atunci cand se trimite scrisoare catre tribunal pentru a fi inscrisa la masa credala pentru a-mi recupera salariile restante trebuie si timbru judiciar

Va multumesc
nu
Atunci cum poate sa-mi ceara un avocat sa pun cererea de inscriere la masa credala cu timbru judiciar care este in functie de venitul meu actual. Timbru parca este 150 dar daca venitul este sub 800 atunci se plateste la jumatate
nu, nu, e o confuzie aici, intre taxa de timbru care, hai sa va fie mai usor, include o taxa fixa si timbrul judiciar. domnia voastra a intrebat de timbrul judiciar si raspunsul meu a fost nu.
Este de 120 lei taxa de timbru judiciar ... creantele ce izvorasc din raporturi de munca intre debitor si angajatii acestuia sunt inregistrate din oficiu in tabelul de creante de catre administratorul judiciar/lichidator - art.3 pct.10 din Legea nr.85/2006