Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita tatălui. ...

Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita tatălui. Am ajuns la acord între noi in fața judecătorului.
Îl sfătuiesc oblig pe copil sa se ducă iar el plânge și nu vrea.
Eu sunt de acord sa se ducă. In acest sens am semnat un acord amândoi.
Dacă tatăl hotărăște să mă acționeze în judecată eu cum demonstrez că fiul meu nu vrea sa se ducă?
Mulțumesc!

Ce varsta are copilul?
9ani

gi-jane2 a scris:

Ce varsta are copilul?

Cum va explicati ca înainte de divorț mergea și acum nu mai vrea? Cum facem dacă merge la el și apoi ii spune tatălui nu mai vreau înapoi la mama? Ce faceți? Copilul este peste decizia mamei tatălui și a judecătorului?
Pai mâine spune ca nu vrea sa doarma , sa mănânce sau sa mai meargă la școală.

Mai bine ne spuneți de ce nu mai vrea sa meargă la tata? Îl bate îl chinuie îl pune la munca sa spele sa calce? Nu cumva este influențat?

Repet ce spuneți ca trebuie făcut dacă merge cu tatăl și duminica seara îl învață tatăl sa refuze sa se mai întoarcă la dvs? Pai decide copilul peste parinti si judecator??
Pregătiți vizita vb cu tatăl încurajați l și respectați dreptul copilului și al tatălui.Daca nu exista metode coercitive, amenda plângeri penale 3 legi penalitati de 1000 lei pe zi și încă 20 metode de constrângere.
Copilul nu este peste parinti si judecator.
Punct