avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita tatălui. ...

Bună ziua! Am hotărâre judecătorească pt vizita tatălui. Am ajuns la acord între noi in fața judecătorului.
Îl sfătuiesc oblig pe copil sa se ducă iar el plânge și nu vrea.
Eu sunt de acord sa se ducă. In acest sens am semnat un acord amândoi.
Dacă tatăl hotărăște să mă acționeze în judecată eu cum demonstrez că fiul meu nu vrea sa se ducă?
Mulțumesc!

Cel mai recent răspuns: cosmin2005 , utilizator 16:21, 27 Mai 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce varsta are copilul?
9ani


gi-jane2 a scris:

Ce varsta are copilul?

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cum va explicati ca înainte de divorț mergea și acum nu mai vrea? Cum facem dacă merge la el și apoi ii spune tatălui nu mai vreau înapoi la mama? Ce faceți? Copilul este peste decizia mamei tatălui și a judecătorului?
Pai mâine spune ca nu vrea sa doarma , sa mănânce sau sa mai meargă la școală.

Mai bine ne spuneți de ce nu mai vrea sa meargă la tata? Îl bate îl chinuie îl pune la munca sa spele sa calce? Nu cumva este influențat?

Repet ce spuneți ca trebuie făcut dacă merge cu tatăl și duminica seara îl învață tatăl sa refuze sa se mai întoarcă la dvs? Pai decide copilul peste parinti si judecator??
Pregătiți vizita vb cu tatăl încurajați l și respectați dreptul copilului și al tatălui.Daca nu exista metode coercitive, amenda plângeri penale 3 legi penalitati de 1000 lei pe zi și încă 20 metode de constrângere.
Copilul nu este peste parinti si judecator.
Punct

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire program de vizitare minor karmy karmy Buna seara. Va rog mult sa mi da-ti un raspuns urgent daca este cineva on line. La ora 6 tatal copilului meu a venit si l-a luat conform hotararii ... (vezi toată discuția)
Program vizita minor Laura David Laura David Avem un copil de 3 ani, momentan suntem la stadiul depunerii hartiilor.eu cer un program de vizita,stabilit de avocată dar tatal cere altfel. Mi-a spus că ... (vezi toată discuția)
Stabilire program de vizitare minor, custodie, recurs raluk_s raluk_s buna seara ma scuzati ca intervin, dar nu stiu unde ar fi de cuvenit sa scriu... in urma unei casatorii ce a durat aproape 2 ani, a rezultat minorul de 1 an ... (vezi toată discuția)