Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua, Locuiesc in tr un bloc in care cei care il ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua, Locuiesc in tr un bloc in care cei care il administreaza(termocervice ...

buna ziua,
Locuiesc in tr un bloc in care cei care il administreaza(termocervice iasi), au uitat sa afiseze o notificare, astfel incat apa vital au oprit apa intr un bloc cu 3 scari, din cauza rauplatnicilor.Eu am plata la zi la aceste utilitati,
Intrebarea mea este, dac se poate opri apa pe o scara intreaga, datorita unor rai pltnici, in conditiile in care eu am tot achitat?
Multumesc!
Furnizorii de utilitati prin contractul cu beneficiarii isi asigura clauza ca in cazul acumularii de sume cu titlu de restanta sa poata restrictiona/sista provizoriu furnizarea utilitatilor pana la achitarea debitului in evidenta
Trebuie sa intelegeti ca raportul juriidc d efrnizare utilitati este incheiat intre prestator=furnizor de utilitati si beneficiar asociatia de proprietari care in cazul dv nu a achitat in termen debitul
Este situatie generata de incompetenta echipei manageriale a asociatiei de proprietari care avea variante pentru a indeparta situatia sistarii furnizarii utilitatilor