avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua, Locuiesc in tr un bloc in care cei care il ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua, Locuiesc in tr un bloc in care cei care il administreaza(termocervice ...

buna ziua,
Locuiesc in tr un bloc in care cei care il administreaza(termocervice iasi), au uitat sa afiseze o notificare, astfel incat apa vital au oprit apa intr un bloc cu 3 scari, din cauza rauplatnicilor.Eu am plata la zi la aceste utilitati,
Intrebarea mea este, dac se poate opri apa pe o scara intreaga, datorita unor rai pltnici, in conditiile in care eu am tot achitat?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 06:04, 27 Mai 2023
Furnizorii de utilitati prin contractul cu beneficiarii isi asigura clauza ca in cazul acumularii de sume cu titlu de restanta sa poata restrictiona/sista provizoriu furnizarea utilitatilor pana la achitarea debitului in evidenta
Trebuie sa intelegeti ca raportul juriidc d efrnizare utilitati este incheiat intre prestator=furnizor de utilitati si beneficiar asociatia de proprietari care in cazul dv nu a achitat in termen debitul
Este situatie generata de incompetenta echipei manageriale a asociatiei de proprietari care avea variante pentru a indeparta situatia sistarii furnizarii utilitatilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sistarea alimentarii cu apa a apartamentelor unei scari mariasocol mariasocol Am fost anuntati de catre administratorul unei asociatii de proprietari din loc Hunedoara ca se va opri alimentarea cu apa din cauza neachtarii de catre toti ... (vezi toată discuția)
Apa potabilă oprită pe scara blocului Asociația 4 Asociația 4 Locuiesc într-un bloc cu două scări. Pe scara ,mea \' sa oprit apă de o săptămână din cauza faptului că sunt câțiva locatari cu restanțe. ... (vezi toată discuția)
Furnizor de apa curenta poate sista apa unui beneficiar rau-platnic? alexank alexank Am inteles ca ar fi o lege prin care furnizorul a carui facturi nu i se platesc, poate sista alimentarea cu apa oricarui beneficiar, doar daca ii aduce un alt ... (vezi toată discuția)