avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Am pierdut cartea de muncă. Am apelat la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Am pierdut cartea de muncă. Am apelat la o casă ...

Bună ziua,
Am pierdut cartea de muncă.
Am apelat la o casă de avocatură.
Mi-au spus că durează aproximativ un an de zile pentru a obține adeverințele necesare.
Rugămintea mea este să îmi spuneți dacă pot depune dosar cu adeverințele pe care le am în acest moment.
Acestea totalizează 16 ani și 11 luni din totalul de aproximativ 40 de ani vechime.
Aș dori să fac acest demers pentru că situația mea financiară o impune.
În speranța că îmi veți răspunde la acest mesaj, vă mulțumesc anticipat.
Cu mult respect,
Teodora Nenciu
Cel mai recent răspuns: teodora.nenciu , utilizator 22:04, 27 Mai 2023
Despre ce perioade este vorba și ce societăți?
Nu am înțeles întrebarea!

Cornel Vasile a scris:

Despre ce perioade este vorba și ce societăți?

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
M-am referit la perioada care nu o aveti ... cu 16 ani vechime, puteti depune dosarul pentru pensie la limita devarsta.
Păi asta și intenționez, să depun dosarul pentru a putea avea o minimă sursă de venit, ulterior pe măsură ce voi obține și restul adeverințelor să solicit recalcularea pensiei în baza lor.
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!

Cornel Vasile a scris:

M-am referit la perioada care nu o aveti ... cu 16 ani vechime, puteti depune dosarul pentru pensie la limita devarsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, referitor la decizia de pensionare, am depus cartea ... teodora.nenciu teodora.nenciu Bună ziua, Referitor la decizia de pensionare, am depus cartea de muncă în data de 9 octombrie 2023 și am primit decizia în 06 martie 2024, după ... (vezi toată discuția)
Dosar somaj termen de depunere nerespectat teodora.nenciu teodora.nenciu Buna ziua, Contractul meu de munca a incetat incepand cu data de 30.12.2009. Cartea mea de munca nu a fost incheiata, inspectorul spune ca sunt multe ... (vezi toată discuția)
Pensionare cu carte de munca pierduta uleiamihaela uleiamihaela Buna ziua! Ma confrunt si eu cu o problema privind pensionarea, pentru ca am pierdut cartea de munca in original. Am depus la casa de pensii sector 3 dosarul ... (vezi toată discuția)