Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, Am pierdut cartea de muncă. Am apelat la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, Am pierdut cartea de muncă. Am apelat la o casă ...

Bună ziua,
Am pierdut cartea de muncă.
Am apelat la o casă de avocatură.
Mi-au spus că durează aproximativ un an de zile pentru a obține adeverințele necesare.
Rugămintea mea este să îmi spuneți dacă pot depune dosar cu adeverințele pe care le am în acest moment.
Acestea totalizează 16 ani și 11 luni din totalul de aproximativ 40 de ani vechime.
Aș dori să fac acest demers pentru că situația mea financiară o impune.
În speranța că îmi veți răspunde la acest mesaj, vă mulțumesc anticipat.
Cu mult respect,
Teodora Nenciu
Despre ce perioade este vorba și ce societăți?
Nu am înțeles întrebarea!

Cornel Vasile a scris:

Despre ce perioade este vorba și ce societăți?

M-am referit la perioada care nu o aveti ... cu 16 ani vechime, puteti depune dosarul pentru pensie la limita devarsta.
Păi asta și intenționez, să depun dosarul pentru a putea avea o minimă sursă de venit, ulterior pe măsură ce voi obține și restul adeverințelor să solicit recalcularea pensiei în baza lor.
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!

Cornel Vasile a scris:

M-am referit la perioada care nu o aveti ... cu 16 ani vechime, puteti depune dosarul pentru pensie la limita devarsta.