Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am terminat facultatea de medicina și în 14 mai am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am terminat facultatea de medicina și în 14 mai am susținut ...

Am terminat facultatea de medicina și în 14 mai am susținut examenul de rezidențiat. La repartiție am fost prezent, doar că până să ajungă la mine, specializările dorite s-au luat așa că am plecat din sală. Sunt trecut ABSENT.

Întrebarea este: Dacă se vor suplimenta locurile pentru rezidențiat, pot participa și eu?

Potrivit metodologiei de concurs "Candidaţii sau împuterniciţii acestora care nu sunt prezenţi la data, ora şi locul fixate pentru alegerea postului ori a locului în specialitate şi a centrului de pregătire pierd drepturile conferite de concurs."