avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recuperarea pensiei - nu am depus actele de pensioare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recuperarea pensiei - nu am depus actele de pensioare la varsta de 63 de ani, fiind plecata din tara si lucrand afara, am depus la varsta de 64 de ani actele in România. Întrebarea mea este daca as putea recupera banii din urma si care sunt pasii de urmat

Recuperarea pensiei
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 12:25, 1 Iunie 2023
Nu puteți recupera din urmă nimic, deoarece este din culpa dumneavoastră.
Veți primi drepturile doar începând cu data când ați depus la casa de pensii actele și cererea de pensionare.
Ultima modificare: Joi, 1 Iunie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie neluata dodorel62 dodorel62 Am un verisor care are mari probleme cu pensia si as dori sa stiu cum poate rezolva aceasta problema In luna mai 2010 a luat ordonanta de la mina si a intrat ... (vezi toată discuția)
Decizia de pensionare deea_nov deea_nov Buna seara. Ma aflu in urmatoarea situatie si am nevoie de un sfat. O angajata primeste in urma depunerii dosarului pentru pensie anticipata decizia de ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate patryk patryk Buna seara..Am fost diagnosticat cu doua boli care in final au dus la o decizie de pensionare medicala a medicului expert al asigurarilor sociale incepand cu ... (vezi toată discuția)