Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recuperarea pensiei - nu am depus actele de pensioare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recuperarea pensiei - nu am depus actele de pensioare la varsta de 63 de ani, fiind plecata din tara si lucrand afara, am depus la varsta de 64 de ani actele in România. Întrebarea mea este daca as putea recupera banii din urma si care sunt pasii de urmat

Recuperarea pensiei
Nu puteți recupera din urmă nimic, deoarece este din culpa dumneavoastră.
Veți primi drepturile doar începând cu data când ați depus la casa de pensii actele și cererea de pensionare.
Dapix, utilizator