avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Daca am acordat un avans
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Daca am acordat un avans

Daca am acordat un avans in suma de 20 545 lei, iar 4093= 17 265 si tva ded= 3 280 si ulterior am stornat avansul, cat o sa am rulajele si totalul sumelor, respectiv sold final in 4093 ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Iunie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: magiccom , utilizator 13:56, 9 Iunie 2023
Ati primit sau ati dat avans pt ca in 4093 inregistreaza clientul nu furnizorul, inregistrarile furnizorului vi le-am scris in mesajul anterior.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Storno factura cu tva lenutaelena4 lenutaelena4 Am primit o factura de avans de la un platitor de tva .Eu eram atunci neplatitor de tva. Am trecut valoare intreaga a facturii in avansuri. Dupa ce am trecut ... (vezi toată discuția)
Noile conturi 609 si 709? Annamaria Bajko Annamaria Bajko Buna seara! Am o intrebare in legatura cu conturile 609 si 709.Aceste conturi functioneaza invers fata de 667 si 767???Pana acuma sconturile acordate am ... (vezi toată discuția)
Factura de avans Anamaria1313 Anamaria1313 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea nelamurire: am primit o factura de avans pentru o marfa, baza:403,23 ron, TVA:96.77 ron, total 500 ron. a si ... (vezi toată discuția)