Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Daca am acordat un avans
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Daca am acordat un avans

Daca am acordat un avans in suma de 20 545 lei, iar 4093= 17 265 si tva ded= 3 280 si ulterior am stornat avansul, cat o sa am rulajele si totalul sumelor, respectiv sold final in 4093 ?
george-neagu, moderator
Ati primit sau ati dat avans pt ca in 4093 inregistreaza clientul nu furnizorul, inregistrarile furnizorului vi le-am scris in mesajul anterior.